„Port Gdynia od 100 lat nadaje rytm”: Best Of Przemek Dyakowski & Take It Easy

Kiedy: 29 lutego 2024
Gdzie: Sala koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9, Gdynia

Opis koncertu:

29 lutego zapraszamy do Sali koncertowej Portu Gdynia (ul. Rotterdamska 9) na wydarzenie w ramach „Port Gdynia od 100 lat nadaje rytm” – koncert promujący nową płytę Przemka Dyakowskiego & Take It Easy. Wstęp od godziny 18:00, rozpoczęcie – 19:00. Bilety w cenie 65 zł już dostępne w przedsprzedaży. Nie przegapcie tego wyjątkowego wieczoru z muzyką na żywo!

Wydarzenie odbędzie się z okazji premiery najnowszego albumu supergrupy: „THE BEST OF Przemek Dyakowski & Take it Easy / PORT GDYNIA od 100 lat nadaje rytm” – zawiera ona wybrane utwory z sześciu płyt dotychczas wydanych przez zespół Przemek Dyakowski i Take It Easy. Producent płyty, Allegro Records, oddaje w ręce słuchaczy album, który opowiada ponadstuletnią historię fascynującej muzycznej podróży, zanurzonej w kulturze i dźwiękach Portu Gdynia, a my pragniemy umożliwić wszystkim zainteresowanym odsłuchanie tej jedynych w swoich rodzaju kompozycji na żywo.

Uwaga: liczba biletów na ten magiczny wieczór jest ściśle ograniczona!

Utwory z nadchodzącej płyty – usłyszymy je na żywo w Porcie Gdynia: „Don’t Get Around Much Anymore”, „Ach, To Był Szał”, „Nie Bądź Taki Szybki Bill”, „Take It Easy, Man”, „Tres Palabras”, „Szeptem”, „Żurawi Klucz”, „Sophisticated Lady”, „Gdy Mi Ciebie Zabraknie”, „I Kiss Your Hand, Madame”, „Jeszcze w Zielone Gramy”, „Route 66”. 

Wydarzenie na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1451301968754766

Opis zespołu:

Przemek Dyakowski (ur. 1 czerwca 1935 roku w Krakowie) – weteran polskiego jazzu, saksofonista, muzyk, kompozytor jazzowy, animator kultury i jazzu, a także dziennikarz muzyczny, propagator jazzu w Trójmieście i współtwórca klubu Ucho w Gdyni – mieście, w którym mieszka od 1964 roku.

Artystycznie ukształtował go Kraków lat 50. i 60. W jego życiu jak w lustrze odbija się polskie życie kulturalne ostatnich kilku dekad. Przyjaźnił się z Piotrem Skrzyneckim, Wiesławem Dymnym i Zygmuntem Koniecznym z Piwnicy pod Baranami. To on odkrył talent Ewy Demarczyk.

Za swój największy sukces uważa wieloletnią grę w zespole Swing Old Stars legendarnego Jerzego Dudusia Matuszkiewicza wraz z Wojtkiem Karolakiem, Andrzejem Dąbrowskim i Januszem Kozłowskim

TAKE IT EASY – grupa muzyczna tworzona przez Przemka Dyakowskiego oraz młodych, wybitnie utalentowanych trójmiejskich jazzmanów. Wykonują kompozycje w stylistyce swingu, a na scenie tworzą niepowtarzalną atmosferę pełną ciepła i humoru w akompaniamencie dobrej muzyki.

Skład zespołu: Przemek Dyakowski (saksofon tenorowy), Joanna Knitter (wokal), Artur Jurek (fortepian), Dominik Bukowski (wibrafon), Wojciech Staroniewicz (saksofon), Darek Herbasz (saksofon), Janusz „Macek” Mackiewicz (kontrabas), Maksymilian Kreft (perkusja).

Zespół występował na wielu festiwalach, m.in. na: Gdańskich Nocach Jazzowych, Sopot Molo Jazz Festival, Skok Jazz Sopot, Komeda Jazz Festiwal w Słupsku, Złotej Tarce w Iławie, Jazz w Lesie w Sulęczynie, Zakopiańskiej Wiośnie Jazzowej oraz wielu więcej. Take it Easy supportował także Roda Stewarta na koncercie w Stoczni Gdańskiej oraz grał na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Dyskografia:

Take it Easy: THE BEST OF Przemek Dyakowski & Take it Easy / PORT GDYNIA od 100 lat nadaje rytm (2024)

Take it Easy VI: Ludmiła (2023)

Take It Easy V: Ach, to był szał (2020)

Take It Easy IV: Swing! Live in Radio Gdansk (2016)

Take It Easy III (2012)

Take It  Easy II (2010)

Take It  Easy (2005) – nagrana w sopockim Kawiaretonie; dołączony do numeru miesięcznika „Jazz Forum”

Linki do:

Przemek Dyakowski

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063605621863

Spotify: https://open.spotify.com/artist/5CPPGbZ0D7di37pXtJPPL8 

Last.fm: https://www.last.fm/pl/music/Przemek+Dyakowski

Take It Easy

Spotify: https://open.spotify.com/artist/51z9pJooNOthQMIEZVepbn

Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=uJrmUUFpL5Y

Youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_knIS8twGdy-wHeYnUSU72xOmu6fiwnB5E

Allegro Records

Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100051627674400
Allegro Records: https://allegrorecords.com/sklep/cd/the-best-of-przemek-dyakowski-take-it-easy-port-gdynia-od-100-lat-nadaje-rytm

Youtube: https://www.youtube.com/@allegrorecords5627/

Kiedy: 29 lutego 2024
Gdzie: Sala koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9, Gdynia